Site Logotype

Otázky a odpovede

Ak nenájdete odpoveď na svoju otázku, pokojne nás kontaktujte. 

Pred ošetrením je potrebné odkonzultovať s personálom možné kontraindikácie, prípadne alergie zákazníka.

 

Chĺpky nesmú byť minimálne 4-6 týždňov pred prvým ošetrením vytrhávané (depilované), zásadne len holené. V deň ošetrenia alebo, maximálne deň pred ošetrením musí byť lokalita dôkladne oholená.

 

Pred ošetrením je potrebné očistiť pokožku od parfémov, krémov a akejkoľvek kozmetiky.
Ošetrovaná plocha sa nesmie vystavovať slnečnému žiareniu minimálne 2 týždne pred a po zákroku, takisto sa nesmie navštevovať solárium.

Pacienti s anamnézou herpes simplex v ošetrovanej oblasti by mali pred liečbou aplikovať preventívne lieky (ako je Zovirax®). Pri laserovej epilácii alergických pacientov musí ošetreniu predchádzať dôkladný test znášanlivosti.

u 90% klientov je odstránenie ochlpenia trvalé. U ostatných má ošetrenie dlhodobý efekt, chĺpky sú jemné a rastú pomalšie, intervaly ošetrenia sa postupne predlžujú, ale je potrebné viac návštev, ako je obvyklé. 

V priemere je potrebné absolvovať 6-10 ošetrení, celkový počet však nie je možné dopredu určiť. Účinnosť ošetrenia je individuálna. Závisí na lokalite, hĺbke uloženia vlasovej cibuľky, množstva pigmentu v nej obsiahnutej, typu a charakteru pokožky, genetickej dispozícií, rýchlosti rastu chĺpkov a tiež od hormonálnej aktivity organizmu.

Prvé ošetrenia sa vykonávajú v intervale 4-6 týždňov. Ďalšie ošetrenia je možné predĺžiť až na 12 týždňov, v závislosti od rastovej fázy ochlpenia zákazníka. Je potrebné dodržiavať určený počet ošetrení a maximálnu stanovenú dobu medzi jednotlivými ošetreniami podľa pokynov personálu, inak klesá účinnosť a zvyšuje sa celkový počet ošetrení potrebný na účinné odstránenie ochlpenia.

Po konzultácií personálu so zákazníkom, zákazník prejde do šatne v priestore, kde je laserový prístroj a pripraví sa na ošetrenie.

 

Ošetrenie prebieha na čerstvo oholenej pokožke. Personál skontroluje stav oholených chĺpkov a odstráni akúkoľvek kozmetiku z ošetrovaného miesta. Pokiaľ je potrebné, personál zakryje páskou tetovania, prípadne zamaľuje bielou ceruzkou znamienka a pigmentové škvrny pre vyššiu bezpečnosť.

 

Následne zvolí na prístroji typ ošetrenia a potrebný výkon podľa typu pleti a aktuálneho stavu ochlpenia. Nanesie ochranný gél, ktorý ochladzuje ošetrované miesto a zvýši pohodlie zákazníka pri ošetrení. Vykoná ošetrenie laserom, ktoré je rýchle a bezbolestné.

 

Pri ošetrení je potrebné chrániť si zrak okuliarmi, ktoré sú poskytnuté ošetrujúcim personálom, pričom je okuliare potrebné mať nasadené počas celého ošetrenia. Pri ošetrení môžete pocítiť chladenie, prípadne jemné štipkanie. Pokiaľ zákazník nie je ochotný dodržať pokyny a usmernenia obsluhy na zabezpečenie ochrany zdravia, ako napríklad nasadenie bezpečnostných okuliarov počas zákroku, nebude možné zákrok vykonať. 

V deň po ošetrení odporúčame neaplikovať na ošetrovanú lokalitu krémy, mydlá, deodorant, make-up, atď. V deň po ošetrení odporúčame nechodiť do sauny a nerobiť intenzívne športové aktivity.

 

Ošetrovaná plocha sa nesmie vystavovať slnečnému žiareniu minimálne 2 týždne pred a po zákroku, takisto sa nesmie navštevovať solárium.
Po zákrokoch je potrebné používať krém s minimálnym ochranným faktorom OF20, pre tvár je najvhodnejší OF50, z dôvodu zvýšeného rizika možnosti vzniku pigmentových škvŕn zo slnečného žiarenia v tejto oblasti.

V priebehu celej procedúry medzi jednotlivými aplikáciami sa chĺpky priebežne holia, netrhajú sa ani nedepilujú.

V priebehu celej procedúry medzi jednotlivými aplikáciami nie je vhodné užívať prípravky a vitamíny na podporu rastu vlasov a nechtov.

 

Tesne po ošetrení môže dôjsť k jemnému podráždeniu a začervenaniu ošetrovanej plochy, ktoré cca do 48 hodín vymizne. V ojedinelých prípadoch pri nedodržaní pokynov pred ošetrením alebo zatajení skutočností o zdravotnom stave ošetrujúcemu personálu môže dôjsť k vzniku prechodných pigmentových škvŕn, prípadne pľuzgierikov. K vzniku pigmentových škvŕn môže dôjsť aj pri dodržaní všetkých pokynov zo strany ošetrujúceho personálu a klienta. Pigmentové zmeny sú prechodné a spravidla vymiznú do 6 mesiacov.


Je potrebné dodržiavať určený počet ošetrení a maximálnu stanovenú dobu medzi jednotlivými ošetreniami podľa pokynov personálu, inak klesá účinnosť a zvyšuje sa celkový počet ošetrení potrebný na účinné odstránenie ochlpenia.

 • Rakovina; najmä rakovina kože
 • Ekzémy, zápaly kože, atď.
 • Šedivé a ryšavé chĺpky
 • Aktívna infekcia herpes simplex v ošetrovanej oblasti
 • Tehotenstvo (vrátane IVF), kojenie - hormonálne zmeny, nemusí byť efekt a tiež kvôli bezpečnosti
 • Užívanie fotosenzitívnych liekov a bylín, pri ktorých je expozícia svetlu 810 nm kontraindikovaná
 • Choroby, ktoré môžu byť stimulované vystavením svetlu o vlnovej dĺžke 810nm
 • Choroby, ktoré môžu byť stimulované vystavením laseru
 • Dlhodobé vystavenie slnku alebo umelému opaľovaniu počas 2 až 3 týždňov pred liečbou a po liečbe
 • Keloidné jazvy – nefunguje tam odstraňovanie ochlpenia
 • Neliečený diabetes
 • Jemná a suchá pokožka
 • Hormonálne poruchy (ktoré sú stimulované intenzívnym svetlom)
 • Užívanie antikoagulantov (prostriedkov proti zrážaniu krvi)
 • Epilepsia
 • Anamnéza koagulopatií (poruchy zrážanlivosti)
 • Užívanie prípravkov na podporu rastu vlasov, nechtov (kolagén, zinok, horčík, železo, magnézium, zelený jačmeň a detox výrobky) = znižuje účinok ošetrenia
 • Ošetrenie sa nemôže vykonávať na tetovanej oblasti a v oblasti permanentného make-upu
 • Hormonálne zmeny a problémy so štítnou žľazou (ovplyvňujú rast chĺpkov) = znižuje účinok ošetrenia

 

Všetky uvedené body, prípadne akékoľvek dôležité informácie o zdravotnom stave pacienta je potrebné riadne odkonzultovať s personálom pred ošetrením.

Ak ste nenašli odpoveď na svoju otázku, zavolajte nám.
Prípadne nás kontaktujte pomocou formulára.

  Objednajte sa telefonicky
  Otváracie hodiny
  PO-PIA Na objednávku
  SO-NE Zatvorené
  Kde nás nájdete
  Komenského 52, 010 01 Žilina